| imihaistoian a întrebat:

Intrebarea este simpla, coltar de living din stofă sau din piele, avantaje si dezavantaje?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Tapiteria din stofa este mai rezistenta si mai ieftina, dar se curata mai greu.
Tapiteria din piele este mai eleganta si mai scumpa, se curata usor, dar trebuie re-vopsita periodic.
Tapiteria din piele artificiala este tot eleganta, nu prea scumpa, dar suprafata protectoare se deterioreaza (fisureza) la folosinta si trebuie revopsita sau chiar inlocuita.

In concluzie: daca sunt copii in casa, cel mai recomandat este folosirea unei tapiterii din stofa, eventual acoperita cu o husa protectoare.