| anonim_4396 a întrebat:

La 150 metri patrati de casa cate kilograme de tencuiala decorativa de exterior imi trebuie.Dau funda

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

150 mp amprenta la sol, cu o inaltime medie de 3 metrii inseamna 450mp suprafata de tencuit.Suprafata pe care o acopera fiecare tencuiala in parte este diferita (unele acopera 8-9mp,altele 10-12 mp), ca si pretul /cutie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gasesti inscriptionat pe ambalaj ce suprafata acopera cantitatea continuta si faci calculul cat iti trebuie pentru toata suprafata.

| Popescu_Florin_Alexandru_1992 a răspuns:

Cita decorativa