| BuGsstormbunny a întrebat:

La ce temperaturi si pe cât timp să fie pentru a începe pomii sa înflorească?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

laughing Vad tot continui sa pui intrebarea asta mereu,tot nu esti lamurit inca.
Uite un sfat,mergi undeva la o scoala sau unde se vand carti,cauta o carte de liceu de pomicultura,ai acolo foarte multe date la fiecare pom,asa mai in amanunt.
Daca nu vrei carti,atunci urmareste cand infloresc pomii, noteaza temperatura ziua si noaptea, deci cea mai scazuta si apoi notezi undeva, asa o sa stii sigur.
Tot intrebi intruna aceiasi chestie, esti obsedat de asta sau de ce tot intrebi?

| relian a răspuns:

Ma omule tu nu ai citit cea spius nea bula? A spus omu cand pornesc albinele atunci infloresc si pomii laughing ce tot intrebi zi de zi cand?
Ai si tu o durere cand infloresc pomii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primăvara.

| Noturbusiness a răspuns:

Trebuie să fie foarte multă lumină (de aceea înfloresc primăvara) și o temperatură de peste 10-15 grade Celsius.