| RAY a întrebat:

La profi rosiile sunt verzi iar alea coapte vad ca sunt stricate, ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Iei verzi ca se vor coace acasa. Desi nu te vei bucura de nutrientii optimi ai rosiei.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu ai ce face, doar se stie: rosiile sunt galbene cand sunt verzi.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Toate roșiile importate sunt culese verzi, apoi prăfuite ca sa se coaca fortat. Căuta roșii românești in piete agroalimentare, sunt mai sănătoase. La mine in orașul din apropiere au ajuns in piață fermieri din zona Calafat deja de o luna de zile. Am cumpărat si am mâncat. Nu am pățit nimic, macar ca le-am mâncat cu teama ca sunt stropite. Nu m-am încrezut când mi-a spus ca nu sunt stropite cu chimicale. Dar a avut dreptate. In orășelul acesta mai toți oamenii căuta vegetale netratate chimic. Si iată ca daca refuzam sa cumpăram din acelea tratate, se schimba ei, produc vegetale bio.

| Romeo16101 a răspuns:

Te duci la alt magazin?

| RAY explică (pentru Romeo16101):

Nu ai ce face romeo?