| anonim_4396 a întrebat:

M-am mutat de curand si mi-am luat o saltea noua nouta, doar ca n-am luat si patul propriu-zis.Salteaua sta acum pe parchet, ce pot face pentru a preveni deteriorarea ei in lipsa patului?

6 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Pune pe jos o folie sau ceva...sau un cearsaf sa nu se murdareasca.

| fabiola a răspuns:

Doar sa ii protejezi fetele, alceva nu prea ai ce face! Sa iti iei si patul cat mai repede si sa le stapanesti sanatoasa pe toate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune ceva sub ea.in rest nu arede ce sa se deterioreze

| cristina_3244 a răspuns:

Fa un sac din nailon cat sa cuprinda saltea si apoi o cosi.eu asa am facut

| clauradu a răspuns:

Un material textil natural impiedica frecarea cu podeaua si in consecinta te fereste de deteriorare. O patura imprejurul saltelei ii va impiedica respiratia prevazuta in textura saltelei si se va imputi, imbacsi

| hanna a răspuns:

Invelest-o intr-o patura daca nu ai la indemana o husa pentru saltea