| 19788 a întrebat:

Mă contrazic mereu cu soțul:de unde se incepe mâncatul cepei verzi? De sus în jos sau de la frunze spre partea alba?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

De sus in jos sau sau de la frunze spre parte alba e fix același lucru, frunzele fiind in sus. Eu unul mănânc frunzele întâi, dar o regula clar nu este, doar n-o sa te amendeze careva pentru ca ai mâncat greșit.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pesemne ca n-aveti ce face, altfel nu v-ati certa pe prostii. De gustibus et coloribus non disputandum, asa ca fiecare face cum vrea.

| RobertMoon a răspuns:

De la partea albă, eu n-am întâlnit pe nimeni care să înceapă cu frunzele, eu cel puțin nici nu le mănânc.

| gogu220 a răspuns:

Ca sa scapi de aceasta dilema poti sa faci ca mine : eu tai in bucati egale si partea alba si cea verde, esclud mijlocul, zona unde se despica partea verde, pun sare si un pic de ulei si le mananc la gramada.

| Lucian4 a răspuns:

Probleme existentiale ale sotuluilaughing)) spune-i lu sotul ca totul este relativ. partea alba cred

| MagicOneT a răspuns:

Cred ca raspunsul corect este de unde iti place.