| Claudiudfd a întrebat:

Mai am sanse sa germinez seminte de legume vechi de 20-30 ani?

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Niciodată sa nu subestimezi puterea vieții. Dacă au avut condițiile necesare, și se pare ca au avut, vor germina cu siguranță. Poate nu toate, dar o vor face.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se pare că și semințele găsite în mormintele faraonilor egipteni au germinat. Simplu, testezi.

| gabicoo a răspuns:

Încarcă!

| Lukasssz a răspuns:

Probabil

| Yuoia a răspuns:

Depinde in ce conditii au fost pastrate. In mare parte, nu ar fi sanse. Dar merita sa incerci, fiindca cele de atunci erau mai bune. Daca scoti cateva fire, tot e bine ca le poti inmulti. Succes!

| Claudiudfd explică (pentru Yuoia):

Au fost tinute intr-un sertar dintr o scoala veche parasita.Scrie pe cutie colectie de seminte de legume si plante din flora spontana.

| Yuoia a răspuns (pentru Claudiudfd):

Scoala parasita? Pai e posibil sa fi inghetat in vreo iarna, sau se se fi deshidratat si sa nu mai fie bune. Totusi, incearca.

| pentesterintimpuliber a răspuns:

Cam greu...