| Andreeaa20 a întrebat:

Mama a vandut apartamentul mai ieftin deoarece era pe ultimul etaj si avea tavanul plouat+ avea egrasie.
S-a grăbit sa-l vândă iar acum nu ii ajung bani sa ia o casa bună.
Doar niste blocuri urate si vechi de 60 de ani.
Deocamdată stăm la nişte rude.
Nu poate sa ia bani de la bancă. Ce poate sā facă?
Se gândeşte ce sa facem sa inchiriem o casă?
Sau sa cumparam o casa aşa cum o fi? Eu nu prea vreau

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cumparati o casa, chiar mai slabuta. Cu timpul o puneti la punct sau construiti langa.
Platind chirie, se duc banii si nu veti mai cumpara nimic.

| cristi202 a răspuns:

Daca inchiriati o casa banii se vor duce si ramineti pe drumuri. Istoria mereu se repeta. Veti fi nevoiti sa luati ceva ieftin, care necesita amenajare, amenajare pe care, daca o investea in apartament, vindea apartamentul cu mult mai multi ati fi fost in cistig. Se poate cumpara un apartament "varza" cu 50000 euro, bagi 4000-5000 in amenajare, si sa il vinzi cu 65000 in stare exceptionala.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu banii de pe un apartament degradat si plin de egarsie nu ai cum sa cumperi o casa buna, asta este realitatea!
Daca mama ta este angajata poate face imprumut bancar si puteti sa cumparati o casa decenta, sau mai veche si cand dati de bani sa o renovati.
Daca tu esti adult, poti sa faci si tu imprumut in banca si sa o ajuti la mortgage, sau sa cumparati casa impreuna.

| mihai69 a răspuns:

Cumperi o casă la țară. Avantaj - o să aveți și o grădină, poate și câțiva pomi.

| Wr3nch a răspuns:

Luati o casa mai ieftina si o reparati pe parcurs.

| AncaDorina1993 a răspuns:

Buna,parerea mea luați o casă mai ieftina, cum o fi, o reparati in limita banilor disponibili, vă mutați în ea.
Eu sunt de părere că, cum e acasă la tine nu-i nicăieri. La rude sincer nu poți sta mult timp. Ies discuții. Eu nu as putea sta, sincer nici o săptămână măcar?
Mobila ieftina găsiți la favi, laguna eMAG pentru toate buzunarele. Până la urmă nu-ți trebuie luxul de pe lume. Ceva drăguț, sa te faca sa te simți acasă. Atâta tot.