| Andreea_Gabriela_Martinescu_1995 a întrebat:

Masina de spalat isi ia detergentul din compartiment dar la rufe in cuva ciuciu dero, aveti idee ce s-o fi putut intampla?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acel compartiment se mai curăță periodic. Mai ales cel unde pui balsamul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pune direct in cuva detergentul si scapi de probleme

| DjSannan a răspuns:

Este posibil ca compartimentul pentru detergent sa fie blocat sau sa nu se deschida complet, cauzand astfel pierderea detergentului. De asemenea, poate fi cauzat de un defect la mecanismul de alimentare cu detergent sau de o problema cu cantitatea de apa utilizata in timpul ciclului de spalare. In acest caz, ar fi recomandat sa verificati compartimentul pentru detergent si sa contactati un serviciu de reparatii pentru a rezolva problema