| Raul2802 a întrebat:

Merita sa iti incalzesti casa/cabana doar cu calorifere electrice? Am fost săptămâna trecută la o cabana care avea doar calorifere electrice si boiler electric... Am stat 3 zile timp in care, in toată cabana caloriferele au mers la o temperatura de 23 de grade si cabana avea 5 dormitoare, living si doua bai si am plătit 1800 lei... Ii merita proprietarului tinand cont ca erau vreo 8-9 calorifere care mergeau non stop.
PS: Proprietarul nu era acolo ca l-as fi întrebat pe el

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Poate are generator electric.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru baru):

Generatorul arde benzina sau motorina ca să obțină curent. Prețul pe KW iese mai mare decât de la rețea, asa ca varianta asta pica.

| baru a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Generator electric merge si cu GPL...

| darrio2007 a răspuns:

Nu merita. Instalatia electrica trebuie sa fie strong in acest caz. Decat daca nu ai posibilitatea de a trage gaze pentru a monta o centrala pe gaze. Exista si centrale pe peleti.
Ai platit atat pentru trei zile de stat la cabană?
Enorm!

| sierra1 a răspuns:

Fii sigur că nu-i merge afacerea in pagubă

| alina2k18 a răspuns:

Pai cu siguranta ii convine acum, dar in plina iarna cand sunt afara -12 grade si noaptea chiar spre -22 te rupe sa incalzesti o casa cu calorifere electrice.
E altceva la cabana el isi scoate bani oricum dar tu ca individual pentru casa ta nu prea merge varianta ta. O centrala pe peleti daca nu ai gaze.