| gemeni6226 a întrebat:

Mi-am cumparat un bradut in iulie de la Dedeman se numeste Picea Pungens super blue de 80 cm si incepand din august desi o udam nici prea mult nici prea putin, a inceput de jos sa ingalbeneasca frunzele si a trebuit sa tai cracile de jos caci au ingelbenit total procesul a inceput sa urce, inca mai am destul verde pe el dar ma ingrijoreaza caci cu timpul se va usca tot desi eu l-am cumparat ca sa ma tina ani buni. Oare care este problema? De ce se ususca? Ar trebui sa-l mut intr-un ghiveci mult mai mare decat am cumparat sau?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are lipsa de minerale, de exemplu tuia cand ingalbeneste asa are lipsa de magneziu, trebuie sa aflii ce minerale sunt necesare pentru el si sa suplimentezi, solul are deficit.

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Îți recomand să întrebi pe un grup de Facebook vei găsi oameni care se pricep mult mai bine https://www.facebook.com/groups/128948244391424/