| alexalexandrusincerul a întrebat:

Mi s-a blocat robinetul de la masina de spalat cand am vrut sa spal...il pot debloca? Poate curge apa pana chem pe cineva? Nu a curs nimic, doar s-a blocat si masina nu se mai alimenteaza cu apa.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu se va intampla nimic.
Este posibil insa ca, nu robinetul este blocat, ci electrovalva din masina de spalat (care are tot rol de robinet).
De obicei, poti lasa deschis robinetul masinii de spalat, acela avand rol de inchidere doar in cazul cand masina de spalat trebuie reparata /transportata.

| sierra1 a răspuns:

E o electrovalvă ce trebuie schimbată

| Bizon95 a răspuns:

Poti sa inchizi apa in toata casa, SUNT SIGUR ca ai undeva un ventil, si apoi sa chemi pe cineva

insa daca nu curge, atunci nu cred ca ai problema asta, ci doar suflii in iaurt tongue