| muzicea a întrebat:

Mi s-a stricat frigiderul. Am un congelator nefolosit, pot sa il folosesc ca frigider?

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu prea poti decat sa pui in recipiente de gramaj mic sau sa faci pachetele necesare la o singura masa.Produsele congelate nu se recongeleaza!

| LIN2010 a răspuns:

NU!,nu se poate folosi congelatorul pe post de frigider, congelatorul mentine temperatura "de congelare" undeva la -18 / -20 de grade Celsius, iar frgiderul mentine temperatura"de racire" in jurul valorilor de +4 / +5 grade Celsius.Respecte

| Supps a răspuns:

Doar daca nu te deranjeaza ca tot ce pui sa fie inghetat bocna. Frigiderul tine mancarea rece, congelatorul o ingheata.

| Popa_Emanuel_Mihai_1999 a răspuns:

NU poti trebui sa iti ei unul nou