| anonim_4396 a întrebat:

Mobila din mdf mat sau lucios? Cel lucios se intretine greu? Am inteles ca se poate zgaria foarte usor si se matuieste daca folosesti produse de curatat.

Răspuns Apreciat de Editori
| Lioana a răspuns:

Fiecare are avantajele si dezavantajele lui. Depinde ce preferi.
Mobilierul lucios e mai frumos dar se vede pe el orice amprenta. De zgariat se zgarie si mobilerul mat daca se folosesc produse nepotrivite. La mine nu s-a zgariat in 5 ani. Trebuie sa te porti cu grija cu el si nu poti folosi orice produse de curatat. Sunt de preferat solutiile care contin alcool cum sunt cele pentru geamuri. Se pot folosi servetele umede sau panza din microfibra cu care se curata ochelarii.
Mobilierul din mdf mat isi pastreaza aspectul oricat ai pune mana pe el dar nu e atat de placut vizual. Poti ajunge sa te plictisesti repede de el.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

E o chestiune pură ce ţine de gust. Ala lucios "iţi ia ochii" celălalt e mai sobru. Deci cum vrei tu aşa e bine