| anonim_4396 a întrebat:

Niciodată nu imi pot usca rufele pe sarma. Am o vecina care gateste nonstop. In permanenta hainele mele miros a mancare si a grasime. Va rog sa imi dati un sfat. Nu mai rezist cu acesta vecina care sta sub mine si as inteleg daca ar fi nu stiu cate persoane in apartamentul acela, dar stau 3 persoane 2 părinți si 1 băiat mare. Acestea femeie nu are serviciu si toata ziua sta in casa si gateste o mancare cu un miros asa neplăcut...
Sunt eu oare exagerata? Voi ce ati face?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu mi as usca hainele civilizat in casa nu agatate de bloc si as evita problema

| MariaDI92 a răspuns (pentru suntserios):

Ce este necivilizat in a usca hainele pe sârmă? Precizez ca blocul nu are iesire la strada, ci la o mica parcare frecventată doar de locatari. Plus ca toata iarna imi usuc ha8nele in casa si se face igrasie plus ca durează mi mult sa se usuce, în timp ce afară se usucă in 3 ore maxim.

| suntserios a răspuns (pentru MariaDI92):

Mi se pare de prost gust sa iti atarni chilotii sa ii admire toti vecinii

| MariaDI92 a răspuns (pentru suntserios):

Nu stiu ce fel de persoane cunosti tu. Eu nu imi expun astfel de articole.

| regis a răspuns (pentru MariaDI92):

Ai auzit expresia "rufele se spala in familie"? In lumea civilizata e valabila si la faza de uscare.

| suntserios a răspuns (pentru MariaDI92):

In fine, era doar un fel a spune. Nu conteaza ca iti pui chilotii sau nu, tot de prost gust e. Si rezolvi doua probleme daca nu le mai atarni pe geam

| kopli a răspuns (pentru suntserios):

Da, si sa stea trei saptamani inchise, sa prinda miros de mucegai. Iar igrasia sa prinda tot apartamentul.
Sa stii si tu ca "pe sarma" nu inseamna sa fie agatate numaidecat in afara balconului. Sunt uscatoare, cu sarme, care nici nu depasesc inlatimea zidita a balconului.

| suntserios a răspuns (pentru kopli):

Hai tragedia asta cu mucegaiul. Nu dramatiza fara scop. Milioane de oameni isi usuca in incaperi inchise hainele si nu au mucegai si nici nu stau 3 saptamani. Uscatoarele de pus in balcon i ar rezolva problema... da sunt sigur ca ea isi atarna hainele pe balcon

| danutzu96 a răspuns:

Pentru evitarea certurilor cu vecinii (carora nu ai ce sa le faci...) si a igrasiei formate datorita vaporilor de apa, iti recomand un uscator electric de rufe.

| kopli a răspuns:

Iar a vorbit neseriosul (suntserios). Le stie el pe toate si cu toti se contrazice.

Problema mirosurilor este peste tot. Si eu ma lovesc de asta. Parca vecina ta, ar fi si a mea. happy Am ajuns sa o pandesc pe vecina cand gateste si atunci spal si eu. Cand termina ea, eu intind rufele. Si se usuca pana la urmatoarea tura de gatit.