| Bankousli_Aisha_2000 a întrebat:

Noi o sa ne mutam si tata a zis ca vrea sa ne mutam la bloc si eu nu vreau sa ma mut la bloc vreau la curte ce treuia sa fac casa il ublic pe el si pe mama sa ne ducem la curte?

dau funda!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Casa e mai scumpa la intretinere si la ccumparare, te ai gandit ca poate nu isi permit? pot sa de dai tu si cu fundul de pamant daca financiar blocul e mai avantajos

Răspuns utilizator avertizat
| Sheili a răspuns:

Spune-ica-ti place linistea si nu aglomeratia de la bloc.

| indiferents a răspuns:

Buna logic ar trebui sa le spui benificile unui case in loc de bloac cum ar fi:
-poti iesi afar si nu vei mai sta la pc
-puteti sa va luati un animal care sar intretine mai bine la curte
-puteti planta flori sau stiu si eu ce
-poti face gratare sau aniversari mult mai comod la curte pentru spatiul mai mare
-in ciuda pretului mai mare este mai convenabil
-nu veti mai plati intretinere
Si vei mai gasi si tu succes si te rog funda

| Andra1001 a răspuns:

La casa sunt foarte multe avantaje de a locui.Ai o curte, poti sa te joci in aer liber, dar la bloc nu prea poti sa te distrezi. Daca dai muzica tare vecinii vor face reclamatie.In curte poti sa alergi, sa fi libera.Si asta conteaza.In curte poti sa-ti plantezi flori cu mama ta sau cu ori altcineva! Dar la bloc, un ghiveci amarat.Iar daca familia ta doreste un gratar il poate face in curte, la bloc nu ai voie asa ceva.Si cel mai important la bloc trebuie sa platesti chiria; lumina care este mai scumpa decat la acasa; apa; cablul si asa mai departe.La casa sunt mai ieftine putin.Deci familia ta are de castigat la casa, in mod financiar(adica banii) si din bucuria ta.