| D3I3 a întrebat:

Nu stiu cum sa explic. spun toate detaliile.
Am rupt un fel de bat ( erau vreo 10 ) care sustineau salteaua la pat ( special era asa ). E din lemn natural.
Cam atat stiu eu... sper ca va dati seama. Cam cag costa un bat de ala ( va rog pretul in dolari sau in lei moldovenesti). As vrea cam pretul mediu.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Batul se rupe din padure. happy
Tu ai avut scandura acolo!
Cauta un atelier de tamplarie, mergi cu un alt lemn care e intreg de acelasi dimensiune si vorbesti cu un taplar de acolo. Poate iti face unul pe loc.
O asemenea scandura te poate costa echivalentul a 5-8 euro, dar poate rezolvi cu o bere sau o sticla de jumat de vodca - la intelegere.winking

| untu a răspuns (pentru Bula):

Nu este voie sa rezolvi asa cu o bere sau o sticla de jumatate de vodca!

| untu a răspuns (pentru Bula):

De unde esti?

| Bula a răspuns (pentru untu):

Daca e atelierul lui, de ce nu?
Eu am tamplarul meu, prieten bun si vechi, ne rezolvam reciproc cu asemenea maruntisuri - si nu numai.
Rareori platim in bani, mai bine bem niste bere impreuna la iarba verde happy

Sunt Transilvanean (Ardelean).

| untu a răspuns (pentru Bula):

Asta asa DA! happy

6 răspunsuri:
| D3I3 explică:

Adica era forma patului, niste scanduri mai groase puse deasupra si apoi salteaua. Dar s-a rupt unul ...patul se sustine, nu stiu ce sa fac. Cat costa?

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Poți să pui și o platbandă, gen țambalurile de la aresturile din armată! Să fie oțelită, și-ți promit eu că nu se mai rup în veci-vecilor!