| vLadisky28 a întrebat:

Nu stiu daca e categoria potrivita dar totusi pun intrebarea aici...

care sunt sansele ca un cuplu sa gaseaca o camera la o gazda? Am vazut ca in general camerele se inchirieaza doar pentru fete sau doar pentru baieti...

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Nu stiu cat de corect sau de actualitate mai sste site-ul, dar eu ti-as recomanda cautcoleg.ro sa te uiti pe el si sa vezi ce poti gasi

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Gaseste oricine ce cauta.

| PeFuga a răspuns:

Suni la anuntuile unde nu este specificata aceasta restrictie si intrebi. Sau dai un anunt la ziar "cuplu, cautam gazda" si vezi cine suna. Eu am vazut anunturi in care era specificat ca e primeste in gazda inclusiv cuplu, deci speranta nu este pierduta. In schimb va recomand mai degraba sa cautati sa inchiriati o camera intr-un apartament cu mai multe persoane, care cel mai probabil vor fi tinere ca si voi, nu in varsta, cum sunt de multe ori cei care primesc in gazda.

| nirocino a răspuns:

Depinde ce fel de cuplu sunteţi. Dacă sunteţi elevi sigur că este mai dificil. Dacă sunteţi studenţi nu va fi nicio problemă, sunt mulţi "colegi de cameră", oricum e vorba aceea: cine caută găseşte! Baftă!

| Laura78 a răspuns:

Daca cauti, vei gasi pana la urma.

| CiocanN a răspuns:

Se poate gasi. Dar sfatul meu este sa cauti o chirie. Este putin mai scumpa, dar sunteti numai voi 2 si faceti ce vreti fara a va gandi ca-l deranjati pe cutare din camera cealalta.