| Mario1994 a întrebat:

O casa mica cu etaj sa construiesc din lemn cat ar costa? La exterior si interior sa fie tencuit.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce detalii dai nimeni nu iti poate da un raspuns aproape de adevar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai aici, 280 Euro per mp.
https://www.bizoo.ro/produse/casa-canadiana/start-0/10/

| relian a răspuns:

Nu ai spus ce casuta vrei,cate camere,sau ce altceva mai doresti sa aiba acea casuta.
Referitor la tencuit la interior eu zic sa stai linistita,asta daca nu vrei sa tremuri iarna.
Tencuiesti la exterior,dar la interior izolezi si pui rigips.
Pretul la materiale le faci tu,adica stiind ce ai nevoie faci calcul,manopera depinde cine o face.
Daca faci tu casuta ce spui, atunci iesi ieftin, daca o fac romanii eu zic sa te lasi pagubasa laughing
Romanii fac risipa de materiale, de fapt europenii in general, nu stiu sa consutruiasca.
Daca esti curioasa cum se face o casa din lemn zii si iti pot arata ceva video, sa vezi si tu cat de usor este si ce anume s e foloseste.