| mgtow a întrebat:

O centrala termica de apartament de 24 kw si una de 27 kw cati metri patrati de apartament incalzeste?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu stiu sa iti spun exact, sunt calculatoare online pentru necesarul termic, insa trebuie rabdare pentru a calcula exact. Te asigur insa ca o centrala de 24kW depaseste nevoile tale, eu incalzesc fara probleme o casa de peste 180 mp, ori la casa podeaua este rece, tavanul este rece si fiecare camera are doi pereti exteriori...

| bunelutu a răspuns:

Depinde de:
-cate calorifere vrei
-cate elemente sa aiba
cel mai bine mergi la un sediu unde instaleaza centrale si te lamuresc ei.

| TeodorL a răspuns:

24 kW - pana in 160 mp
27 kW - pana in 180 mp
Totul depinde de gradul de izolare al casei, de marimea ferestrelor, de numarul de pereti exterior, etc. Poti primi consultatie de la Prompt Service:

www.prompt-service.ro