| Sebyy220104 a întrebat:

Panourile fonoabsorbante sunt bune doar la izolația fonica și acustica sau sunt bune și la izolația aceea de a menține căldura? (Va rog ajutați-mă dau funda )

Răspuns Câştigător
| Bitzer a răspuns:

Tehnic, nu. Pentru ca sunt fonoabsorbante, nu termoizolante.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Sunt bune la ce le spune numele la izolatie fonica, dar unele din ele izoleaza cat de cat si termic.De ex pluta izoleazxa fonic f bine dar si termic pentru ca este lemn.
La fel sin cazul izolatorilor termici cum este vata minerala, sau vata de sticla izoleaza termic dar oarecum face si o izoare fonica.
Dar principala destinatie este cea fonica in cazul tau.