| RoyalSovereign a întrebat:

Pentru o investitie imobiliara de 25.000€/ 5 ani, e mai avantajos dpdv al finantarii creditul de nevoi personale sau creditul ipotecar cu dobanda fixa primii 5 ani?

4 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Credit ipotecar e mai avantajos cand cumperi un imobil.

| RoyalSovereign explică (pentru RaduRobertRO):

Multumesc, dar ai putea detalia raspunsul? De ce e mai avantajos?

| Vântulalb a răspuns (pentru RoyalSovereign):

Creditul ipotecar are dobanda mai mica decat cel de nevoi personale. Unde te-ai interesat de nu ti-au explicat? Daca mai este si dobanda fixa, esti la adapost 5 ani.

| RoyalSovereign explică (pentru Vântulalb):

Nu mă interesasem nicăieri pentru că abia azi o voi face la bancă (și încă de duminică mi-am pus în plan). Ideea e că, între timp, am vrut să văd ce răspunsuri aș putea primi aici. Nu m-aș fi bazat pe acestea, doar m-a ros curiozitatea. Mersi pentru implicare.