| LanguageMaster a întrebat:

Pentru zidărie care este cel mai rezistent material în caz de cutremur?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Nu conteaza materialul neaparat. Mai bine un material mai slab ca rezistenta, dar cu un proiect bun, care sa calculeze eficient dispunerea fortelor, decat un material rezistent dar cu un proiect defectuos.
Poti sa construiesti si cu paie, si in ziua de azi se construieste, dat fiind ca e un mod ecologic de a construi, daca stii cum sa o faci.

2 răspunsuri:
| MbCristi199 a răspuns:

Lemn