| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Pot face peretii unei bai cu rigips normal? Am mai multe coli groase de rigips ramase de la o camera si ar fi pacat sa nu le folosesc.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Rigipsul normal nu merge in baie. Nu rezista la abur si se deterioreaza repede. Pentru bai, exista rigips special.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Rigips verde contra umezelii. De preferat dublă placare.

| sierra1 a răspuns:

Corect cum zice colegul, ia d-ăla pentru umezeală

| catalin10026 a răspuns:

Poti sa il folosesti, dar sa te astepti sa il schimbi cat de repede

| ralin337 a răspuns:

Iti trebuie rigips antiumezeala adica rigips verde in baie, altfel o sa mucegaiasca in timp de la aburi...

dar mai ok este sa refaci peretii baii si sa nu te complici cu rigips.