| Alexandru_Bufteac_1988 a întrebat:

Pot intoarce la fabrica ferestrele cumparate? Mentionez detaliul ca ele sunt montate.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Vorbești prostii. Nu exista nici "de regula" in astfel de caxuri si nici vreo lege care sa prevadă un "termen legal' de acest gen. Nu vad nici cum poți restitui niste ferestre in ambalajul original...
Returnarea ar fi o pierdere pentru furnizor, nu vad de ce ar suporta ei aceasta pierdere, cat timp nu au vreo vina.

| GabrielGL a răspuns:

Ar trebui sa te interesezi la cei de la fabbrica, de regula ar ttebui sa iti accepte inapoi ferestrele dar cam greu accepta, e o lege daca nu gresesc care ii obliga sa accepte restituirea produsului in termenul legal daca nu esti multumit, dar restituirea sa fie fara zgarieturi rupturi si in ambalajul original, un telefon la firma respectiva si ei te pot lamuri succes.