| Gheorghefloare123456789 a întrebat:

Pot pastra Begonia semperflorens, Panselutele cu flori mari (Viola sp ), Craitele (Tagetes sp) ca plante perene daca le feresc de inghet?

5 răspunsuri:
| Rd79 a răspuns:

In principiu aproape toate plantele anuale rezista mai mult de un an daca au conditii bune si nu ingheata.

| Gheorghefloare123456789 explică (pentru Rd79):

Floarea soarelui, fasorea, loboda mor singure inaintea sezonului rece.

| InteractiV a răspuns:

Da, da, le poti pastra.

| Gheorghefloare123456789 explică (pentru InteractiV):

Ai avut vreo experienta cu vreo planta care este cultivata ca anuala dar la dumneavoastra a rezistat mai mult sau stiti vre un caz.

| Rd79 a răspuns (pentru Gheorghefloare123456789):

Eu am rosii de 4 ani pe balcon.