| bobi_calicul a întrebat:

Poti impremjmui un teren cu gard electric? Ai nevoie de vreo aprobare anume sau nu e posibil in nici un fel?

3 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

La mine in localitate sunt persoane care împrejmuiesc teren cu gard electric unde își închid animalele pentru pășunat. Nu stiu sa fie nevoie de aprobare.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Orice gard are nevoie de aprobare

| Andrei_Anitas_1983 a răspuns:

Nu este nevoie de nici o aprobare, gardurile electrice nu sunt periculoase pentru oameni si animale, legea prevede doar sa pui semne de avertizare la 100m cand acestea se afla la marginea unui drum public.
https://www.bentleyfarm.ro/accesorii/semn-avertizare-gard-electric-Koltec