| Robert_Apostol_1982 a întrebat:

Probleme masina de spalat wirpool fscr90425. Imi curge apa pe la sertarul de detergent,am curatat filtrul de scame,am curatat sertarul pentru detergent si nici o schimbare, va rog sa ma ajutați, care ar putea fi problema si care ar fi rezolvarea problemei? Vă mulțumesc.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Scoate sertarul si curata in golul rămas. Apacurge gravitațional prin sertarul de detergent spre cuva, probabil depunerile au înfundat partial locul prin care aceasta trece.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Rezolvarea problemei nu o stim noi, chemi un specialist in reparatii masini de spălat, ai in cartea masinii numere de telefon ale servisului, sună i mîine pe ăia si explica le problema ta, ei vin acasa si constata defectul, poate trebuie alt sertar poate l ai rupt ai tras de el ca m tare si sa crăpat, doar ei pot remedia situatia, inlocuind sertarul cu unul nou original, doar nu o poti face tu, chiar daca ai descoperii defectul, nu ai piesa respectiva. Pregateste bani că va costa reparatia cîteva sute de lei.