| Melinte_Ciprian_1978 a întrebat:

Pui de gaina dupa ce ies din ou pot sa ii las afara cu closca imediat sub un acoperis si cu un covor mai gros pe jos ca sa nu le fie frigsintem in 18 aprilie 2017

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ţi-ai lăsa nou-născutul afară în frig?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu. cel putin 1-2 saptamani trebuie sa stea inauntru, altfel mor.
Dupa care, se scot la aer doar in jurul pranzului si doar ca este soare si cald afara.

| Felys a răspuns:

Le trebuie un adapost, puii de gaina sunt extrem de sensibili si curentul este cel mai rau pentru ei la inceput de viata, pana la o luna e bine sa stea undeva intr-o camera ca sa nu raceasca pentru ca vor murii

| R0byZ00r a răspuns:

Nu, tine-I intr-un loc ferit de vant si punele concentrate si apa si seara instaleazale un bec inauntru deoarece ei mananca si seara si becul tine si de cald, apoi in 2 saptamani le poti da drumul