| cumdc a întrebat:

Rigipsul se poate prinde pe blana in loc de profile metalice

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde de structura din lemn. Eu acum 5 ani am facut asa ceva, dar am avut grija ca structura sa fie teapana, ca lemnul sa se modifice cit mai putin, si vad ca inca nu mi-a creat probleme. Ideal insa e sa mergi pe profile metalice

| Ironwin a răspuns:

Se poate, dar nu uita ca lemnul "lucreaza" mai mul decat metalul si este posibil sa iti apara fisuri in timp.