| chiftelutacrocanta a întrebat:

S-o ridicat closca de pe oua pentru 2 ore si eu n-am fost acolo ca dormeam..cand am mers la ea nu isi mai gasea cuibu ca am mai multe closte si so pus langa alta... ouale alea mai is bune la ceva?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Acum depinde cat a stat closca pe ou.
Daca este la inceput, adica in primele zile, nu se intampla nimic, o poti pune pe oua si ii pui ceva in cap pana se linisteste.
Acum este cald, nu cred ca se intampla nimic.
Nu ai de pierdut nimic daca lasi closca sa stea pe oua.
O zi bunahappy

2 răspunsuri:
| aviii a răspuns:

Dacum, apa-i ce au? Normal ca-s bune, o poti pune tot pe aia pe oua, sau pe alta, da trebuie sa ai grija sa stea pe ele, nu mai pleca iar 2 ore, pe urma iar 1 ora laughing serios big grin

| Gavrila_Sorin_Adrian_1992 a răspuns:

Nu mai is folositoare