| CpsunikMIC a întrebat:

Sal mi-au aparut in casa niste gandaci ceva... negri si nu stiu de ce. Cum pot scapa de ei? Se urca pe pereti si noaptea mi-e greata sa dorm din cauza lor. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| coco_9516 a răspuns:

Dupa cum ai spus s-ar putea sa fie gindacul de gaz atentie trebuie sa cauti un specialist in deratizare pentru ca te scapi foarte greu de ei bafta, funda?

| igori001 a răspuns:

Acesti gindaci se numesc taracani... trebuie sa faci o curatenie generala si sa speli totul cu apa cu hlorca. nu-i mare greutate

| EmyliaSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Pai.du-te la farmacia veterinara si cumpara de acolo insecticidhee heevei scapa sigur de ei.

| Unforgetit a răspuns:

Buna, CpsunikMIC happy

Metode :
- Ia-ti o pisica! E dusmanul nr. 1 al gandacilor!
- Da cu insecticide in locul unde i-ai vazut cel mai des(Cuibul lor)
- Cu REGENT : Gasesti la farmacii!
- Pune acid boric pe o felie de paine, si noaptea plaseaz-o undeva unde vin gandacii cel mai des.

Sper ca ti-am fost de ajutor, si sper sa castigi ''razboiul'' cu gandacii!:*

Funda?happy

| Elena_1818 a răspuns:

Cheama deratizarea!

| imDani a răspuns:

De la protectia plantelor poti cumpara un insecticid de stropit cartofii ( cred, am uitat, scuzeee. 90% sigur), scrie pe fiola : la 10 litri de apa, tu o dizolvi in 2 litri, iti faci dop de rezerva cu gaura si stropesti prin colturi (atentie, poate fi toxic pentru copii). Te protejeaza cam 6 luni. Ii gasesti dimineata morti sau ametiti ( aia care mai au curaj sa intre )