| ibaal a întrebat:

A incercat cineva de aici saltelele DORMEO? Pareri, va rog! Si ce model mai exact sa-mi spuneti...happy

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu am încercat, dar le-am studiat. Părerea mea e ca nu valorează nici pe departe cat pretind. Pe vremea când se făceau inca saltele de calitate (părinții mei dorm pe aceleași saltele cu iarba de mare de peste 40 de ani), acea pretențioasă spuma se chema BURETE si era cel mai ieftin material pentru saltea.
Cativa prieteni și-au cumpărat astfel de bureti direct de la producător, i-au lipit in straturi si și-au cusut o husa gen Dormeo, rezultând o saltea similara, la un preț de vreo 8 ori mai mic. Eu am preferat o varianta low cost, dar următoarea va fi home made.

| Simpatic a răspuns:

Eu nu am incercat Dormeo, dar am alte pachete de la ei perne si accesorii.
Pe parte de saltele totusi cred ca este supraapreciat, saltelele lor Premium sunt mult mai scumpe decat la alte magazine, si eu cred ca este vorba de reclama, popularitate.
Intentionez sa imi iau o saltea de la JYSK chiar una scumpa decat sa dau la fel pe una medie la dormeo ca sa platesc si reclama aia de la tv.
Atentie nu am zis ca nu ar avea produse de calitate!
Eu stiu un lucru saltelele nu se cumpara online pentru ca ce e bun pentru mine nu e si pentru tine, din cate stiu saltelele se probeaza in magazin (nu va ganditi la prostii) adica te intinzi pe ele, de aceea magazinele serioase au showroom.
Nu am nimic cu brandul dormeo dar la cata reclama i se face zici ca-s singurii de pe piata care vand asa ceva si nu e adevarat.
E ca si nutribullet sau mai stiu ce prostii de reclame, eu pe reclamele ale gen shopping sunati acum aveti reducere etc nu le halesc deloc si cum dormeo face si el parte din aceste serii...

| ibaal explică (pentru Simpatic):

Aici e problema, cu reclama astora. Nu ma deranjeaza sa platesc, dar, sa fie si bune...mai ales ca ma doare spatele si nu pot sa dorm pe orice.
Am vazut unele prin magazine, dar, nu pentru mine.
O sa merg si la jysk, sa vad ce au si aia...chiar nu m-am gandit. Nu am mai fost de mult pe acololaughing
Merci!
Sper sa gasesc ceva bun, atat pentru mine cat si pentru sotia mea!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dormeo Aloe Vera. Se poate returna în 30 de zile și îți primești banii înapoi dacă nu ești mulțumit.

https://www.dormeo.ro/dormeo-aloe-vera-v2-saltea/