| Andreimacinca1 a întrebat:

Am cumparat o drujba jonsered cs 2238, si am 2 probleme la ea:
1tongueompeaza prea mult ulei la lant
2:Lantul inca se misca dupa ce am oprit acceleratia, si chiar ia viteza fara sa accelerez.Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| TrickThis a răspuns:

2 - Ca sa nu se mai miste lantul cand nu o accelerezi, adica la relanti, rotesti putin spre dreapta surubul T de la carburator, este situat deasupra manerului de la demaror.
1 - Foloseste un ulei mai gros, stihl forest ulei de ungere este mai gros.

| Andreimacinca1 explică (pentru TrickThis):

Totusi,am uitat sa mentionez ca am ulei oregon, si ca inainte nu dadea asa mult ulei

1 răspuns: