| Laurentiu5621 a întrebat:

Salut, am cumpărat un boiler și am scos capacul de jos ca să pot monta cablu la priza și am tras din greșeală prea tare capacul și au ieșit pionii la led din gaura și nu stiu în care gaura merge cablu, nu se va întâmpla nimic dacă s-au inversat cu locurile ca chiar nu stiu unde era cablu portocaliu sau albastru? Dau funda

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ăla nu e LED, ci beculeț cu neon. Nu contează polaritatea firelor.
Asigură-te că nu e în priză atunci când mai umbli la el!

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cheama un instalator autorizat nu fă tu improvizatii ca i-a foc