| Stefandanstefan a întrebat:

Salut, am cumpărat un profil pentru blatul de la bucătărie și nu am idee cu ce pot sa il tai pentru a-l scurta. Este făcut dintr-un plastic.
Aveți idei?

Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

Fierastrau pendular, circular sau cu panza cu fierastrau clasic, manual.

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cel mai simplu: pinza de bomfaier. Inca nu am tăiat asemenea profile la circular happy

| anonimg a răspuns:

Te duci cu el la un atelier unde se fac termopane, și ți-l taie ei acolo la lungimea dorită de tine.

Manual acasă se poate tăia cu așa ceva:
https://www.emag.ro/......DWXGZCBBM/
Se găsește și la Dedeman și alte magazine de bricolaj; mai scump sau mai ieftin.
Poți să întrebi angajații dintr-un astfel de magazin ce soluții mai bune ori mai ieftine există.