| anonim_4396 a întrebat:

Am de ieri un aer conditionat dar nu stiu sa il reglez sa-mi faca rece, este setat pe telecomandă doar pe caldură, cum pot sa il fac sa apara pe displayul telecomenzii acel fulg de zapadă care corespunde cu setarea aparatului sa faca rece, ca acum pe telecomandă apare simbolul soare si pe displayul aparatului apare acel fulg de zapada, dar aparatul dă aer cald, va multumesc.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Ai butonul Mode. Apasa pe el pana iti apare pe afisaj Automat. Pozitia de sus. Automat iti va mentine temperatura in camera, stabilita de tine.Eu am 30 de grade in casa seara, dar setez la 26. Detalii, daca mai vrei, in privat.

6 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

De ce nu te uiți pe cartea de instrucțiuni a aparatului

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru aneliram):

Nu o am

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Telecomanda mea are un buton sub care scrie,, Mode" și de acolo schimba,, vară -iarnă".

| aneliram a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pote o găsești pe net, după marcă.

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Dar temperatura merge modificată? Poate nu funcționează telecomanda...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru aneliram):

Telecomanda este a lui originală cumpărată impreuna cu aparatul