| boss97 a întrebat:

Salut.Am de turnat o placa de beton intr-o camera si dedesubt este lemn,podea,inainte de a turna placa ce trebuie sa mai pun dedesubt? Si spuneți-mi și amestecul cu ciment, nisip...sunt incepător.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu vrei sa torni beton peste lemn? pe bune?

| neutrino a răspuns:

Boss, asemenea lucrari nu sunt pentru incepatari, motiv pentru care iti recomand sa iei totusi un meserias, macar pentru a te indruma corect.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Pai trebuia incarcat cu ceva pietre si obligat plasa de Buzau.

| yuly04 a răspuns:

Scoate lemnul si pune piatra uniform si toarna ciment la drept.Mare scofalaaa!

| Tudor_Mihai_1994 a răspuns:

Peste scandura se pune o folie de plastic, iar apoi plasa sarma de Buzau apoi se toarnă betonul format din 2 masuri nisip si o măsură ciment. Spor la lucru