| Nume21 a întrebat:

Salut,am lasat mai multe haine in lighean aprox 5-6 zile(chiar regret ca am ignorat hainele da nu mi-am gasit timp sa le bag la spalat) si cand le-am scos miroseau urat lucru ce il asteptam dar dupa ce am scos de la spalat hainele miroseau in continuare urat si vreau sa intreb daca ii mucegai si trebuie aruncate si daca sa ma ingrijorez…dupa ce s-o uscat hainele nu se mai simte nimic.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

laughing leai pus la murat, aia da treaba. Mai spalele odata, baga si ceva mirosuri, apoi vezi cum mai sunt. Daca spui ca dupa uscare nu mai put, inseamna ca treaba este buna, asta e o fi iesit mirosu ala dimn ele.
Daca nu ai timp sa speli, nu le lasa la murat, lasa rufele asa cum sunt, cand ai timp atunci le speli.
Cum sa fie mucegai, ala sar vedea, miroseau ca ai lasat sa se mureze laughing apa sa clocit acolo, cu coloranti cu ce chimicale mai sunt in acele haine pute de te trazneste laughing
Ce era bun sa le tii la frigider, asa nu mai miroseau urit laughing asa ca pe viitor fa asa, baga in frigider

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Trebuie spalate din nou, nu le arunca.

| Lioana a răspuns:

Mai spala-le o data! Va iesi pana la urma mirosul din ele.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spală din nou, dar pune și balsam de rufe.

| Mikamau a răspuns:

Încearca sa pui oțet la clătire.Uscat la soare!
Au prins bacterie.