| Iulian101820 a întrebat:

Am luat o drujba stihl MS 192t care are carburatorul dereglat la jigloare, cum sa il reglez?
Drujba sta in relantiu dar cand o accelerez moare motorul. Trebuie sa o accelerez incet de tot sa prinda turatie maxima.
Cum sa fac?

1 răspuns:
| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

În lateral în spre Sfoara de pornire ai niște surubele o sa vezi gauri în plastic pe o parte ar trebui sa ai 3 marcate cu H, T, L nu mai știu ordinea care ce face dar e simplu pornești și strânge șuruburile la unu o sa vezi ca creste turația la relanti grija unde ți lama restul pentru forță în lemn strângele și vezi dacă e mai desfaci pana ce îți convine dar prima data eu zic desfă bujia da co o perie de sarma pa capăt și vezi după nu umbla la șuruburi vezi bujia după dacă nu merge le strângi și în funcție de cum merge asa le destrangi normal strângi maxim și desfaci 2ture jumate 3 dar vezi tu