| Voicu_Toma_2000 a întrebat:

Am o centrala mai veche putin.Si unde bag antigel (la mine este vasul in pod), s-a spart o teava.Si acea teava s-a spart fix la mine in camera.Si a curs in jurul a 2 litri de antigel in casa. Mirosul este ingrozitor de urat,si nu pot scapa de el,am spalat cu clor, lenor si alte chestii.Am lasat geamul deschis 1 luna intreaga,ba chiar mai mult,nu am mai dormit de atunci in camera, pentru ca nu pot sta de miros mai mult de 5 minute. Aveti vreo idee,cum as putea scapa de miros? Am incercat sa spal peretii unde a curs si podeaua cu lenor si cu, clor cum am mai spus.Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Kron5tadt a răspuns:

Antigelul s-a infiltrat sub podea si a patruns in materialul lemnos. Scoate podeaua, curata cu solutie apa+otet, clateste si pune alta podea.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

S-a impregnat în perete (cărămidă) sau tencuială?

| Voicu_Toma_2000 explică (pentru sierra1):

Nu cred.cel mai mult a picat pe parchet.Dar s-a sters tot imediat si de pe jos ai de pe perete.dar mirlsul a ramas.

| sierra1 a răspuns (pentru Voicu_Toma_2000):

Poate s-a impregnat/infiltrat în parchet, lemn+antigel poate dă mirosul ăsta

| Voicu_Toma_2000 explică (pentru sierra1):

E mirosul ala clasic de antigel si aproape am scapat de miros.Nu mai este atat de rau