| Maylat_Yo_Cosmyn_1995 a întrebat:

am o drujba stil 170 cumparata cam de 2 luni de zile si imi consuma 1 rezervor de benzina si 1 de ulei
Si am mai intrebat si late persoane care are drujbi stil 170 si a zis ca consuma 1 rezervor de benzina si jumatate de ulei
Cum reglez uleiul?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca fierastraul tau este cumparat nou lasa-l asa cum este el, nu reglezi nimic.Deci aia nu se numeste drujba se numeste fierastrau sau motofierastrau. Drujba era o firma ruseasca care construiau scule de astea.Ok sa revenim.Din ce am auzit si am lucrat cam asa consumau 1 plin de ulei la 2 de benzina., deci asta nu la modelu ce arati tu la oricare fierastrau din asta.Cel mai bun este sa intrebi la un magazin din asta stihl, aia stiu sigur cum sta treaba. Oricum asa sunt facute cand se termina benzina sa pui si ulei ori la un rezervor ori la 2, eu de ex am folosit un Echo adica mai multe modele si asa e la alea 2 rezervoare de benzina la unu de ulei.Mergi la magazin si vezi ce spun cei de acolo.Probabil ei stiu si cum se regleaza.Ori daca nu ai prin apropiere un magazin de genul asta, cauta online manualau la scula ce o ai tu si gasesti si cum se regleaza si cat ulei consuma.Cel putin ar trebuie sa scrie in manual astea.

| AwGenetix a răspuns:

La inceput consuma mai mult.