| Andrei0986272 a întrebat:

Salut,am o intrebare daca ma puteți ajuta,am o toloaca unde am avut câțiva copaci și le-am taiat,iar acum au crescut o gramada de tufișuri pe lângă,si curat în fiecare an și tot cresc,cum as putea sa scap complet de ele,m-am gândit sa dau cu erbigit in locurile mai aglomerate sa scap de ele pentru tot, știți ceva erbigid bun, sau sunt alte variante de a scăpa?
Mulțumesc pentru ajutor!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tufișurile nu sunt ierburi. Ca să scapi de ele trebuie să le scoți și rădăcinile. Doar dacă le tai, cresc din nou din rădăcini.

| relian a răspuns:

Lasa sa creasca lastarii aia asa cum sa zic tufa, 30-40 cm appoi da cu erbicid total, daca apar iar mai dai odata, desi cred ca si odata de dai omori radacina.
Deci lasa lastari aia sa creasca, sai abe frunze, sa poata absorbi erbicidul cel vei da, deci nu-i mai taia.

| RaduRobertRO a răspuns:

Erbicid si arat, altfel e aiurea, radacinile vor da iar si iar puieti,.