| valyas a întrebat:

Salut, am o intrebare legata de constructii, va rog sa-mi spuneti daca stie cineva un glet de exterior care merge dat direct pe zidarie cu bca, bineinteles si cu plasa. Fatada exterior.Multumesc

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Gletul nu se da direct pe BCA, folosește un adeziv pentru polistiren. Pentru o mai buna finisare, după zvantarea superficiala sterge-l cu un burete ud.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu știu; dar te pot ajuta cu un sfat: ți se va recomanda de la magazinul de la care îl vei cumpăra.

| gogu220 a răspuns:

Un sfat profesional poţi obţine din dedeman, unde afli şi diferenţele de preţ actualizate.

| GeorgGeorg a răspuns:

Nu merge glet direct pe BCA, folositi polistrol premium, adeziv de polistiren, se aplica pe toata suprafata, se trage la piaptan cu gletiera zimtata apoi se deruleaza plasa si se preseaza si apoi se face finisarea pana la obtinerea suprafetei plane. Pe suprafata astfel obtinuta pe poate aplica o tencuiala decorativa