| Raducanu_Razvan_2001 a întrebat:

am o întrebare. Porumbeii rotati se corcesc? Ai mei au făcut oua dar sta unul rotat cu unul de asta simplu

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

In general ei stau cam fiecare cu cei apropiati lor, dar tot porumbei sunt asa ca se mai intampla sa se imperecheze si cu alte rase.Eu am avut din aia cu mot,dar nu se imperecheau decat intre ei, cum le ziceau Jucatori si cu mot si fara dar ei stau de obicei numai intre ei, pentru ca au aceleasi obiceiuri si na stii cum e si prieteni ca om daca ai is ca si tine, nu poti sa ai prieteni betivi si tu sa nu bei, pentru ca nu prea ai chestii multe in comun.Dar normal sunt si exceptii asa ca curcanii tai parca asa le ziceau oamenii curcani uite ca sta cu altul. Poate ala cu care e o fi gutan ca aia is asa mai de casa, rar vezi un porumbel voiajor sa se imperecheze cu rotati sau jucatori.Aia gutanii sincer nici nu prea merita sa cresti, aia crsc si singuri prin orase.

| minrest a răspuns:

Normal ca fac pui, doar sunt porumbei amandoi, deci apropiati genetic. E aceiasi specie. Dar nu vad rostul de a obtine hibrizi voiajor-rotat.