| Glasshead a întrebat:

Am o masina de spalat (Whirlpool AWE 7516) care nu functioneaza. Cand e sa stoarca apa din rufe porneste putin si nu merge.
P.S.:Apa nu se evacueaza.
P.P.S:Stiti un mester bun si de incredere in Vaslui?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Mesterul esti ceara tu.Vezi ca masina ta are ceva butoane, deci daca ai cartea masinii undeva trebuie sa scrie cum sau ce butoane sa apesi sa-i faci test.Deci se apasa nu stiu ce butoane deodata si atunci masina intra in test si iti va aparea pe ecran daca are care este problema, mai exact o sa iti dea un cod, cauti tot in carte codu ala si acolo scrie despre ce este vorba.Dar sa no lungim prea mult la tine este defect computeru aia e tot.Masinile alea au o placa electronica, computer bord i se mai zice si ala e de vina.Deci meserias pentru ala este so arunci si sa cumperi alta placa de bord, dara mai degraba cumpri alta masina, insa poti verifica cat costa un computer board si atunci stii ce ai de facut.Intri pe net la google si cauti www.whirlpool.com sau.ro si intrebi la aia cum se face test, asta daca nu ai cartea, eventual si cat costa piesa.Mda ma uitai pe net masina are un display micut deci poti afla asa cm am zis.Gaesti si manual tot pe net, deci downloadeaza si vezi ce butoane trebuie apasate sa faci test sa-ti dea codu.