| Gumgum1999 a întrebat:

Am o orhideea căreia i-am schimbat recent ghiveciul.
In ghiveci nu i-am pus decât niște scoarță de prun dar acum vad ca frunzele îi devin galbene.
Ce ași putea să fac?
Pot să-i pun rumegus printre scoarța de copac pentru a tine mai multă umiditate?
P.S. Am pus-o într-o găleată cu apă timp de 5 min și am văzut că frunzele s-au făcut mai verzi dar după ce am scos-o in jur de o ora i s-au făcut galbene din nou. Ghiveciul are găuri pentru scurgerea apei.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Scoarta de prun?
Cine naiba ti-a dat ideea?
Ghiveciul trebuie sa fie transparent.
Cauta pe net si vezi cum trebuie ingrijita o astfel de planta.

| Gumgum1999 explică (pentru gelu1970):

Se vând și în ghivece netransparente.

| gelu1970 a răspuns (pentru Gumgum1999):

Ești un personaj dobitoc și incult. Analfabet e unul ce nu stie scrie.
Dobitoc, incult e unul ce raspunde asa ca tine.
Probabil lectura ta a fost doar Pokemon in perioada când trebuia sa citesti. Sau nici macar atât.
Pune dracului mâna și citește cum se ingrijește o orhidee decât sa iți arați dobitocia pe TPU.