| CorinaBiro19 a întrebat:

Am o problema cu o teava sparta in apartament.
Baietii care au montat mobila, au introdus un holsurub in perete si au nimerit intr-o teava de canalizare a blocului.
Nu am observat asta doar ziua urmatoare cand am vazut cateva picaturi de apa pe perete.
Nu curge apa pe perete decat ocazional si doar cateva picaturi deci nu se pune problema de inundatie.
Aveti o solutie de a astupa gaura fara a sparge peretele? Oare e suficient sa introducem o pasta in gaura din perete (ar ajunge si la teava daca punem mai multa) de tipul Poxilina?

Sau chiar ar trebui spart peretele?
Merci

2 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Ai putea sa incerci cu niste silicon pentru inceput.Cu un pistol introduci doar o mica cantitate si vezi ce se intampla.

Răspuns utilizator avertizat