| Panait_Aurelian_1988 a întrebat:

Salut, am o problema mare, am un boiler termoelectric de 300de litri cu doua rezistente electrice, una la baza langa podea iar cealaltă montata anterior de 1500de wați pe mijloc. Problema e că de vreo trei zile presiunea creste la 3 bari și se aud trosnituri in el, am incercat sa dau presiunea la apa mai mica din robinet și degeaba, tot la 3urca.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Monteaza-ti un vas de expansiune sau daca ai, verifica daca nu-i blocat!