| XkkOOjs a întrebat:

Salut.Am si eu o problema cu centrala termica. Termostatul este oprit dar centrala baga caldura in calorifere. Ce as putea face? Sa o scot din priza si sa o bag din nou? sa ii dau resetare? sa umblu la termostat?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce temperatura de pornire a caloriferelor iti arata termostatul?

| darrio2007 a răspuns:

P.S. A caldurii in calorifere.

| pilaf a răspuns:

Eu am un termostat care nu se poate opri decât dacă îi scot bateriile. Nu știu cum este al tău. Depinde și ce fel de centrală este.

Dacă resetarea centralei nu dă rezultate, încearcă să pui termostatul pe minim. Dacă nici așa nu se rezolvă, trebuie să chemi un meseriaș sau o firmă care se ocupă cu service-ul centralei termice. baftă!